Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Sazba poplatku za odpady na rok 2023
28
Sazba poplatku za odpady na rok 2023
29
Sazba poplatku za odpady na rok 2023
30
Sazba poplatku za odpady na rok 2023
Nová zelená úsporám Light
31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
2. absolventský sraz školky a školy Mladkov
23
24 25
Přerušení dodávky elektřiny Vlčkovice
26 27 28 29
Rallye Králíky
30
Pálení čarodějnic
Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Mladkovské výhledy

Mladkovské výhledy

Okruh je veden především po nezpevněných cestách a lukách, doporučujeme pevnou turistickou obuv, snesoucí i mírné namočení. Během cesty nastoupáte 260 výškových metrů nad výchozí bod v poměrně krátkém úseku. Počítejte také s větrnějšími podmínkami, zejména u výhledu na Kladskou kotlinu. Pokud si nejste jisti počasím, raději přesuňte výlet na jiný den. Zejména bouřka může být na Hraničním vrchu či Adamu nebezpečnou záležitostí.

Co s sebou: Čeká vás trochu náročnější výstup na Hraniční vrch, takže drobná svačina se jistě bude hodit. Možnost koupit občerstvení je až na Kašparově chatě. Část cesty se budete pohybovat v těsné blízkosti státní hranice. Doporučujeme nepřekračovat státní hranici mimo označený turistický přechod a pro jistotu přibalte občanské průkazy.

Po okruhu se pohybujete na vlastní zodpovědnost a při zachování základní opatrnosti nehrozí žádné nebezpečí. Prosíme vás však o dodržování několika málo pravidel:

Klesání od 7 kilometru zpět do Mladkova vede z části po prudké louce. Velká zátěž pro kyčle a kolena. Pokud máte zdravotní problémy, doporučujeme vrátit se od Kašparovy chaty zpět do Mladkova po silnici č. 311. (tedy zpátky k turistickému přechodu do PL a dále dle silničních ukazatelů. Vzdálenostně to vyjde zhruba stejně) Nevstupujte na označený soukromý pozemek u Rozinkové louky. Může se stát, že budete přecházet pastvinu s kravičkami. Neničte ohrazení a buďte opatrní při zdolávání elektrických ohradníků-mohou být pod napětím. Pokud probíhá pastva skotu ve vyznačené trase, zvolte raději drobné odbočení a obejděte pastvinu. Nerozdělávejte otevřený oheň a neodhazujte odpadky a nedopalky.

Mapa pro výběr trasy. Návod na použití zde.

Návod na použití mapy:

KROK 1 - KLIKNĚTE NA IKONU MENU V LEVÉ ČÁSTI MAPY                                   KROK 2 - ZAŠKRTNUTÍM ZOBRAZÍTE POŽADOVANOU TRASU