Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29
Svoz popelnic
30
Tradiční pálení čarodějnic
Pálení čarodějnic, Stavění máje Vlčkovice
1
Stavění máje Mladkov
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
Svoz popelnic
14 15
16 17 18 19 20
Svoz dům od domu
21 22
23 24 25 26 27
Svoz popelnic
Okresní kolo hry PLAMEN mladých hasičů
28
Okresní kolo hry PLAMEN mladých hasičů
29
30 31 1 2 3 4
Dětský den Vlčkovice
5
Drobečková navigace

Úvod > Městys > Digitalizace KÚ

Digitalizace KÚ

Důsledkem obnovy katastrálního operátu může být jak změna výměry parcel, tak změna poplatníka daně z pozemku a jsou okolnostmi rozhodnými pro vyměření daně z nemovitostí. Vlastník nemovitostí je tedy povinen za nemovitosti dotčené provedenou obnovou katastrálního operátu, při které u nich došlo ke změnám těchto rozhodných okolností, podat úplné nebo dílčí daňové přiznání na rok následující po roce, v němž tyto změny nastaly.

Podle ustanovení § 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů, je povinen tak učinit do 31. ledna příslušného roku. Pokud tak v zákonem stanoveném termínu neučiní, vznikne mu podle ustanovení § 250 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, povinnost zaplatit pokutu (závislou na výši vyměřované daně a počtu dní prodlení, vždy však ve výši minimálně 500 Kč). Není-li daň včas zaplacena, je poplatník povinen uhradit také úrok z prodlení podle § 252 téhož zákona.

V případě dotazů kontaktujte obecní úřad Mladkov

Návod:

 • V prvé řadě potřebujete znát vaše číslo Listu vlastnictví (LV) Zjisti lze na portále ČÚZK v Nahlížení do katastru nemovitostí, kde pomocí tlačítka "VYHLEDAT PARCELU" přejdete do sekce pro zadání parametrů katastru

  katastr návod
 • Zvolíte požadované parametry a kliknete na tlačítko "VYHLEDAT"

  katastr - návod
 • Po zadání ověřovacího kódu se vám již zobrazí soupis Informací o pozemku, kde naleznete hledané Číslo LV (v našem případě se jedná o číslo 10001)

  katastr - návod
 • Nyní na stránce  ČÚZK v horním menu zvolíte tlačítko "KAT. ÚZEMÍ"


  katastr - návod
 • Kde zvolíte možnost "SROVNÁVACÍ SESTAVENÍ" 

  katastr - návod
 • Pod touto volbou se ukrývá výběr Srovnávacího sestavení s přehledem změn a Rejstřík parcel s porovnáním změn číslování parcel. 

  katastr - návod
 • Jako první proveďte kontrolu Srovnávacího sestavení, kde si vyhledáte podle vašeho Čísla vlastnictví požadovaný dokument a dozvíte se aktuální stav výměry vašeho pozemku, popř. povinnost podání Přiznání k dani z nemovitosti (souhrnné informace ZDE)

  katastr - návod

 • Nezapomeňte si také překontrolovat Rejstřík parcel (viz předcházející bod) zda nedošlo k přečíslování vaší parcely. Dodatečné úpravy lze provést na Katastrálním úřadu pro Pardubický kraj, pracoviště v Ústí nad Orlicí