Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6
Oslavy 670. let městyse Mladkov
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Mladkovské výhledy

Mladkovské výhledy

Okruh je veden především po nezpevněných cestách a lukách, doporučujeme pevnou turistickou obuv, snesoucí i mírné namočení. Během cesty nastoupáte 260 výškových metrů nad výchozí bod v poměrně krátkém úseku. Počítejte také s větrnějšími podmínkami, zejména u výhledu na Kladskou kotlinu. Pokud si nejste jisti počasím, raději přesuňte výlet na jiný den. Zejména bouřka může být na Hraničním vrchu či Adamu nebezpečnou záležitostí.

Co s sebou: Čeká vás trochu náročnější výstup na Hraniční vrch, takže drobná svačina se jistě bude hodit. Možnost koupit občerstvení je až na Kašparově chatě. Část cesty se budete pohybovat v těsné blízkosti státní hranice. Doporučujeme nepřekračovat státní hranici mimo označený turistický přechod a pro jistotu přibalte občanské průkazy.

Po okruhu se pohybujete na vlastní zodpovědnost a při zachování základní opatrnosti nehrozí žádné nebezpečí. Prosíme vás však o dodržování několika málo pravidel:

Klesání od 7 kilometru zpět do Mladkova vede z části po prudké louce. Velká zátěž pro kyčle a kolena. Pokud máte zdravotní problémy, doporučujeme vrátit se od Kašparovy chaty zpět do Mladkova po silnici č. 311. (tedy zpátky k turistickému přechodu do PL a dále dle silničních ukazatelů. Vzdálenostně to vyjde zhruba stejně) Nevstupujte na označený soukromý pozemek u Rozinkové louky. Může se stát, že budete přecházet pastvinu s kravičkami. Neničte ohrazení a buďte opatrní při zdolávání elektrických ohradníků-mohou být pod napětím. Pokud probíhá pastva skotu ve vyznačené trase, zvolte raději drobné odbočení a obejděte pastvinu. Nerozdělávejte otevřený oheň a neodhazujte odpadky a nedopalky.

Mapa pro výběr trasy. Návod na použití zde.

Návod na použití mapy:

KROK 1 - KLIKNĚTE NA IKONU MENU V LEVÉ ČÁSTI MAPY                                   KROK 2 - ZAŠKRTNUTÍM ZOBRAZÍTE POŽADOVANOU TRASU