Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Slet čarodějnic
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Zápis do mateřské školy
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Městys > Digitalizace KÚ

Digitalizace KÚ

Důsledkem obnovy katastrálního operátu může být jak změna výměry parcel, tak změna poplatníka daně z pozemku a jsou okolnostmi rozhodnými pro vyměření daně z nemovitostí. Vlastník nemovitostí je tedy povinen za nemovitosti dotčené provedenou obnovou katastrálního operátu, při které u nich došlo ke změnám těchto rozhodných okolností, podat úplné nebo dílčí daňové přiznání na rok následující po roce, v němž tyto změny nastaly.

Podle ustanovení § 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů, je povinen tak učinit do 31. ledna příslušného roku. Pokud tak v zákonem stanoveném termínu neučiní, vznikne mu podle ustanovení § 250 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, povinnost zaplatit pokutu (závislou na výši vyměřované daně a počtu dní prodlení, vždy však ve výši minimálně 500 Kč). Není-li daň včas zaplacena, je poplatník povinen uhradit také úrok z prodlení podle § 252 téhož zákona.

V případě dotazů kontaktujte obecní úřad Mladkov

Návod:

 • V prvé řadě potřebujete znát vaše číslo Listu vlastnictví (LV) Zjisti lze na portále ČÚZK v Nahlížení do katastru nemovitostí, kde pomocí tlačítka "VYHLEDAT PARCELU" přejdete do sekce pro zadání parametrů katastru

  katastr návod
 • Zvolíte požadované parametry a kliknete na tlačítko "VYHLEDAT"

  katastr - návod
 • Po zadání ověřovacího kódu se vám již zobrazí soupis Informací o pozemku, kde naleznete hledané Číslo LV (v našem případě se jedná o číslo 10001)

  katastr - návod
 • Nyní na stránce  ČÚZK v horním menu zvolíte tlačítko "KAT. ÚZEMÍ"


  katastr - návod
 • Kde zvolíte možnost "SROVNÁVACÍ SESTAVENÍ" 

  katastr - návod
 • Pod touto volbou se ukrývá výběr Srovnávacího sestavení s přehledem změn a Rejstřík parcel s porovnáním změn číslování parcel. 

  katastr - návod
 • Jako první proveďte kontrolu Srovnávacího sestavení, kde si vyhledáte podle vašeho Čísla vlastnictví požadovaný dokument a dozvíte se aktuální stav výměry vašeho pozemku, popř. povinnost podání Přiznání k dani z nemovitosti (souhrnné informace ZDE)

  katastr - návod

 • Nezapomeňte si také překontrolovat Rejstřík parcel (viz předcházející bod) zda nedošlo k přečíslování vaší parcely. Dodatečné úpravy lze provést na Katastrálním úřadu pro Pardubický kraj, pracoviště v Ústí nad Orlicí